Péče o bižuterii

O bižuterii je vhodné pečovat, aby kvalita výrobku zůstala co nejvyšší po co nejdelší dobu.

Bižuterii leštěte suchým bavlněným hadříkem. Na nečistoty, které nelze tímto způsobem odstranit můžete použít vatovou tyčinku lehce navlhčenou obyčejnou vodou a poté šperk řádně vysušit bavlněným hadříkem.

Jednou za čas lze použít čistící ubrousky, omyjte ze šperku mikroskopické částečky prachu, zbytky kyselého potu i zaschlé kapky svého parfém a poté opět šperk řádně vysušte bavlněným hadříkem.  

Zde najdete seznam nejdůležitějších upozornění, pokud budete tato doporučení dodržovat, šperky si po dlouhou dobu zachovají svůj původní vzhled.

  • Zabraňte styku šperků s vlhkem,odkládejte své šperky před koupáním, sprchou, před vstupem do sauny, wellness centra, masáží či jinými aktivitami, kde dochází ke styku s vodou.
  • Chraňte šperky proti oděru, úderům, stykem s chemikáliemi, ostrými předměty a jinými předměty, které by mohly výrobek poškodit či znehodnotit.
  • Šperky nasazujte až tehdy, kdy lak na vlasy a, parfém zaschl, krém, či jiný kosmetický přípravek se vstřebal.
  • Zabraňte styku s mořskou vodou a chlorovanou vodou v bazénech.
  • Nerozebírejte jednotlivé komponenty, nerozvazujte a nemanipulujte s nimi jinak, než pro běžné nošení.
  • Šperky ukládejte na suché a temné místo – šperkovnice, krabička s víkem, či textilní pytlíček. Není vhodné mít všechny náušnice v jednom pouzdře nebo sáčku.
  • Před spaním a před svlékáním oděvů bižuterii odkládejte, neboť hrozí zpřetrhání a zamotání náhrdelníků nebo zničení komponentů.
  • Používají-li šperky osoby nemocné, s velmi agresivním potem či osoby užívající některé léky, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu kovových dílů.
  • Šperky vždy uchovávejte mimo dosah dětí nebo zvířat.

I přes dodržování výše uvedených doporučení budou samozřejmě na bižuterii časem patrné známky opotřebení.

U komponentů časem po delší době nošení dochází k jejich zabarvení, či korozi. U korálků z různých materiálů ke zpuchření, ztrátě barevnosti, zmatnění, korozi atd. Na tyto změny nemá vliv pouze voda či delší doba používání, ale také lidský pot, který může být agresivní. Matné minerály a některé korálky se otíráním o tkaniny (oblečení) postupně leští nebo odlupují.

Na poškození vlivem běžného opotřebení či nedodržením výše uvedených upozornění se nevztahuje záruka a výrobky tak nelze reklamovat.

Stříbrné komponenty jsou označeny v popisu výrobku číslem 925, stříbro časem a vlivem potu také podléhá opotřebení avšak méně než je tak u bižuterie.Ztráta lesku, případně tmavnutí stříbra je obvyklý jev. Stříbrné komponenty 925 je proto vhodné po delší době nošení čistit.

Některé bižuterní komponenty vám mohu po domluvě a na objednávku vyměnit za stříbrné 925 s delší životností, například „afroháčky“ (komponenta náušnice) a jiné. 

NÁUŠNICE PINK CHLOE

Pozn.:

Jednotlivé barvy šperků v našem e-shopu se mohou lišit v závislosti na nastavení barev vašeho monitoru.

5/5 - (39 votes)