Barvy šperků

Jakou barvu šperků si mám vybrat?

ŘEKNI O TOM PŘÁTELŮM

Při výběru dokonalého šperku se můžeme zaměřit na tvar obličeje, barvu vlasů, očí, tón pleti, nebo barvu šperku. 

Jakou energii, náladu či atmosféru mohou barvy vyjadřovat?

Bílá

Bílá je barvou pravdy, symbolem čistoty a nevinnosti. Lze ji kombinovat se všemi ostatními barvami. Bílý šperk by neměl chybět žádné ženě.

Oranžová

Oranžová je barva mladistvosti.  Je barvou slavnostní, vyvolává pocit radosti, je spojena s představou slunce, tepla, bohatství, zlata, úrody, slavnostního vzrušeného očekávání.

Oranžové a bílé korálky

Žlutá

Žlutá barva značí život, moudrost a božské světlo. Je to barva změny. Je to barva zrajících plodů a žloutnoucího listí. Je tedy symbolem hojnosti a plnosti života.

Modrá

Modrá je barvou klidu, uspokojení, souladu. Znamená klid, tradice a stálost přetrvávající na věky.

Světlemodrá

Světlemodrá barva působí přívětivě, vyvolává představu oblohy a vzduchu, ticha a touhy.  Je barvou vody a vzduchu, nekonečného průzračného nebe. Je nejčastější barvou připisovanou bohům.

Modré korálky

Červená

Červená je výrazem životní síly, aktivity. Je to barva vzrušující, energická, prudká až náruživá. Stala se symbolem lásky, vášně a barvou plodnosti.

Růžová

Růžová barva symbolizuje náklonnost a oddanost v srdeční úrovni.  Je to barva něhy, jemnosti a oddanosti. V Číně je barvou nadcházejícího úspěchu.

Fialová

Fialová je barva magie. Je to barva osobitá, náročná, značí zastřené vzrušení, skryté tajemství vyvolávající znepokojení, zdrženlivou střízlivost, pokoru a skromnost.

Červené barvy korálků

Meruňková

Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a může rozpustit a odstranit emocionální blokády. Meruňková barva je nejblíž barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemňuje pleť.

Hnědá

Hnědá barva je spojena s představou tělesných požitků. Je to barva střízlivá, mlčenlivá, solidní a vážná, realistická.

Zelená

Zelená byla vždy symbolem života, znovuzrození, svěžesti a mládí, přírody, jara a naděje.  Modrozelenou barvu, volí lidé stateční, houževnatí, ale také umínění, ti, co se o nich říká, že jsou schopni „jít hlavou proti zdi“

Černá

Černá je barvou vzdoru a protestu. Barvou smrti.  I černá barva má svou dobrou tvář. Ve východních zemích je zase barvou plodnosti.  Černé jsou mraky plné deště, který přináší životodárnou vláhu, černá je barva úrodné země. Černá tma je místem klíčení, vznikání. 

Černé a oranžové korálky

 Zlatá

Zlatá barva symbolizuje pocit zářícího štěstí. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.

Každý z nás si podvědomě uvědomuje barvy, které se mu prostě líbí a cítí se s nimi dobře. Napište mi do komentářů, jako barvu milujete vy?

Zdroj: Prof. Dr. Max Lüscher, Barva jako diagnostický nástroj v psychologii

5/5 - (34 votes)

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *